A Zala folyó mindkét partján a XVII. században több mint 50 kisebb-nagyobb vízimalom szolgálta a környezetében élőket, köztük a tüskeszentpéteri. A háborúk alatt, mint az utánpótlás fontos elemét védelmezték. A XIX. század végén a malomipar fejlődésével kiemelkedett a többi közül. Az 1920-as évektől a bérlők segítségével technikailag is megújult, megalapozva az üzem hírnevét. Az államosítás után a Zala megyei Gabonaipar része lett.
A Zala-Cereália Kft. 1993-ban alakult meg azzal a céllal, hogy a Zalagabona Rt. zalaszentgróti gyáregységét a privatizáció során kivásárolja. A cég 1994. március 28-án kezdte meg tevékenységét. Tulajdonosi körét döntően a környezetében lévő szövetkezetek, illetve magánszemélyek alkották. A cég tulajdonosi szerzkezete folyamatosan átalakult, jelenleg belföldi magánszemélyek illetve szövetkezetek tulajdonában van. Tevékenységét két fő ágazat - malmi őrlés, illetve takarmánygyártás - határozza meg. Az elmúlt években a gabonaipart ért kihívások eredményeként a zalai malomipari cégek közül egyedül maradt talpon, amely elsősorban a reális feladatmeghatározás és a szakmai gazdálkodás iránt elkötelezettségnek köszönhető.
Fontos elemnek tartva környezetének növénytermesztő és állattenyésztő gazdálkodóit, mint bejegyzett integrátor anyagi és szakmai hátteret biztosít a termeléshez - ezzel stabilan biztosítja a folyamatos alapanyag-ellátást, valamint a felvevő piacot.
A Zala Cereália Kft. érdekelt továbbá a GRÓT-BROYLER KFT. rábahídvégi teszttelepén, ahol pulykanevelés, valamint takarmánytesztelés folyik.